Scroll to top

Co łączy produkcję mebli z opakowaniami z recyklinowego plastiku?

Stecko Meble, to przykład rodzinnej firmy ze Szczecina, która w latach ‘90 XX wieku rozpoczęła produkcję mebli hotelowych i biurowych do miejsc użyteczności publicznej.

Firma zdecydowała się podjąć wyzwanie i poszerzyć swoją produkcję o jednorazowe opakowania plastikowe wytwarzane z recyklowanych tworzyw sztucznych typu PET. Opakowania te będą wykorzystywane przez przemysł spożywczy np. producentów nabiału czy hummusu. Właściciele firmy Stecko są otwarci na znalezienie innego zastosowania na produkowane opakowania!

To jest początek nowej drogi, którą należy spróbować biorąc pod uwagę obecne zasoby ludzkie oraz sprzęt.” – podkreślają Właściciele firmy Stecko

Właściciele firmy Stecko od zawsze współpracowała z projektantami, więc ma swoje doświadczenie w tym zakresie i jest oswojona z procesami przez jakie przechodzi projekt w fazie tworzenia.
Najbardziej ceniona jest praca z młodymi ludźmi, którzy są dynamiczni i potrafią łączyć różne dyscypliny np. architekturę małą z wyposażeniem wnętrz oraz są chętni do podjęcia próby.

W nowej branży, w której Właściciele firmy Stecko próbują swoich sił, podkreślają, że praca z designerem jest również istotna, szczególnie przy projektowaniu opakowań. Obecnie, opakowanie odgrywa istotną rolę wizualną i estetyczną. Służy rozpoznawaniu marki produktu, nawet często nie po logo, lecz po jego opakowaniu. Stąd też współpraca z Akademią Sztuki jest tak ważna pod tym względem.

Wyzwaniem, które Właściciele firmy Stecko dostrzegają, to nauczyć się umiejętnie korzystać z plastiku, który już jest, aby nie produkować nowego. Chociaż sami stwierdzają, że folia biodegradowalna to przyszłość w sferze opakowań jednorazowych.

#steckomeble#akademiasztukiwszczecinie#Szczecin#studiujsztukę#COCO4CCI#CCI#creativeindustry