Scroll to top

Prezentujemy wystawy 15. Łódź Design Festival – LEPIEJ 2.0

Przygotowana przez Wydział Wzornictwa AS Szczecin wystawa 𝗙𝗼𝗹𝗹𝗼𝘄 𝘁𝗵𝗲 𝗢𝗯𝗷𝗲𝗰𝘁 przygląda się ludzkim zachowaniom wynikającym z używania różnych obiektów. Jej twórcy i twórczynie postanowili „śledzić” wybrane zjawiska i przedmioty, a poprzez ich analizę przyjrzeć się współczesnemu światu.

Celem jest nie tylko przeprojektowanie znanych rozwiązań, ale przede wszystkim proces myślowy i projektowy, debata o konsumpcji oraz produkcji. “Nad wystawą pracowaliśmy w trybie 𝑠𝑢𝑚𝑚𝑒𝑟 𝑠𝑐ℎ𝑜𝑜𝑙, w ośmiu zespołach, na które składają się wykładowcy, wykładowczynie, studentki oraz studenci Wydziału Wzornictwa Akademii Sztuki.

Na warsztat wzięliśmy osiem intrygujących nas zagadnień, które, choć bliskie znaczeniowo, stały się autonomiczną przestrzenią rozważań: rytuały przejścia związane z pożegnaniem zmarłej osoby oraz rytuały społeczne ustanawiające dojrzałość, wziernik i fotografię jako symbole kultury wizualnej, wieloznaczne, obfite w znaczenia materie – mleko i węgiel, maskę symbolizującą zmienność tożsamości i bunt oraz krzesło – obiekt prestiżowy i demokratyczny zarazem. Jako kuratorki nadałyśmy procesowi strukturę i wspólnie obserwowaliśmy, jak nam pomaga, przeszkadza, irytuje, ułatwia pracę i piętrzy pytania. W naszym działaniu to właśnie pytania, nie odpowiedzi są sednem. Proces poszukiwań, przepływ myśli i dialog, który otwieramy niniejszą wystawą i towarzyszącą jej publikacją” / Agata Kiedrowicz oraz Agnieszka Polkowska, kuratorki wystawy.

𝗙𝗼𝗹𝗹𝗼𝘄 𝘁𝗵𝗲 𝗢𝗯𝗷𝗲𝗰𝘁Obserwujcie Akademia Sztuki w Szczecinie i oczywiście odwiedzajcie wystawę, zapraszamy! 😉✌

Więcej informacji: http://www.lodzdesign.com/…/15-ldf-2-0-edycja…
Program festiwalu: lodzdesign.com/ldf2021/program
Harmonogram wydarzeń: lodzdesign.com/ldf2021/harmonogram-wydarzen
Informacje praktyczne: lodzdesign.com/ldf2021/informacje-praktyczne
Jeśli chcecie dowiedzieć się o wszystkich wystawach i wydarzeniach nadchodzącej edycji festiwalu, zapisujcie się na wydarzenie:15. Łódź Design Festival – LEPIEJ 2.0
Na newsletter: lodzdesign.com/newsletter-ldf
Śledźcie nas tutaj: Instagram: instagram.com/lodzdesign
LinkedIn: linkedin.com/company/lodz-design-festival
Twitter: twitter.com/lodzdesignfest
YouTube: youtube.com/user/lodzartcenter15. Łódź Design Festival – LEPIEJ 2.0
Centrum FestiwaloweArt_Inkubator w Fabryka Sztuki ul. Tymienieckiego 3Wszystkie wystawy i wydarzenia będą bezpłatne!

Może być zdjęciem przedstawiającym tekst

#lodzdesignfestival#lodzdesign#łdf21#łdf#design#lepiejdwazero#lodz#kochamlodz